Yageo 9T08052A4641DAHFT
9T08052A4641DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4641DAHFT
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4641DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4641DAHFT
QUANTITY
9T08052A4641DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4641DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4641DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4641DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4641DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4641DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4641DAHFT
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1611 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf