Yageo 9T08052A4991BBHFT
9T08052A4991BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4991BBHFT
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4991BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4991BBHFT
QUANTITY
9T08052A4991BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4991BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4991BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4991BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4991BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4991BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4991BBHFT
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-9V OUT 1W datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 120LPI TABLESS datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 68PF 2706 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf