Yageo 9T08052A56R2DAHFT
9T08052A56R2DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A56R2DAHFT
Brief Description
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A56R2DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A56R2DAHFT
QUANTITY
9T08052A56R2DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A56R2DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A56R2DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A56R2DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A56R2DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A56R2DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A56R2DAHFT
RES SMD 8.66K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CON PWR JCK 1.3MM OPN FRME datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V/5V/9V TRPL TO220 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf