Yageo 9T08052A5900FBHFT
9T08052A5900FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5900FBHFT
Brief Description
RES SMD 590 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5900FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5900FBHFT
QUANTITY
9T08052A5900FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5900FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5900FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5900FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5900FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5900FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5900FBHFT
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
DIRECT-RSV/D-SUB-40-SC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPSTX2 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LAMP NEON WIRE TERMINAL NE-81 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN RA datasheet.pdf