Yageo 9T08052A6343DBHFT
9T08052A6343DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6343DBHFT
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6343DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6343DBHFT
QUANTITY
9T08052A6343DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6343DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6343DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6343DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6343DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6343DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6343DBHFT
SURGE PROT THYRIST 155V SLIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" TH datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 1.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V SMD datasheet.pdf