Yageo 9T08052A63R4CBHFT
9T08052A63R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A63R4CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A63R4CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A63R4CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A63R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A63R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A63R4CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A63R4CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A63R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A63R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A63R4CBHFT
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN WTW SOCKET ASSY 12POS datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf
CABLE DUCT 3PORT SPILLOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
100UF 10V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf