Yageo 9T08052A6812DBHFT
9T08052A6812DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6812DBHFT
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6812DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6812DBHFT
QUANTITY
9T08052A6812DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6812DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6812DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6812DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6812DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6812DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6812DBHFT
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 18AWG GRY 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP198 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 68MA 81.6 OHM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf