Yageo 9T08052A68R0BBHFT
9T08052A68R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A68R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A68R0BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A68R0BBHFT
QUANTITY
9T08052A68R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A68R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A68R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A68R0BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A68R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A68R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A68R0BBHFT
TERM BLOCK PCB 5.08MM 42POS OR datasheet.pdf