Yageo 9T08052A68R1CBHFT
9T08052A68R1CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A68R1CBHFT
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A68R1CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A68R1CBHFT
QUANTITY
9T08052A68R1CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A68R1CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A68R1CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A68R1CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A68R1CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A68R1CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A68R1CBHFT
CONN HOUSING TAB 16POS DUAL FREE datasheet.pdf
CONN RP-MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
ANT DIPOLE WCR 2.5GHZ RP SMA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC SDRAM DDR2 1G 128MX8 60FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf