Yageo 9T08052A6983FBHFT
9T08052A6983FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6983FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6983FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6983FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A6983FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6983FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6983FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6983FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6983FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6983FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6983FBHFT
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1-INPUT 8SSOP datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
SGE1510-2-1750A-2450C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
500 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1.5A datasheet.pdf
BARRIER BLOCK datasheet.pdf
50V, SOT23, PNP medium power transistor IC datasheet.pdf