Yageo 9T08052A7322BBHFT
9T08052A7322BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7322BBHFT
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7322BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A7322BBHFT
QUANTITY
9T08052A7322BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7322BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7322BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7322BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7322BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7322BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7322BBHFT
CAP CER 22PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PLL FRAME RATE COMM 16-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 200V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 60PS VERT GOLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN,R/G DIFF datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 500MA 755 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf