Yageo 9T08052A7500DBHFT
9T08052A7500DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7500DBHFT
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7500DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A7500DBHFT
QUANTITY
9T08052A7500DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7500DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7500DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7500DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7500DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7500DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7500DBHFT
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.5A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 45POS datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 16V X5R 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 9POS 2.2MM datasheet.pdf
LGH LEAD ASY DBL END O-RING. datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 10W datasheet.pdf