Yageo 9T08052A7871BAHFT
9T08052A7871BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7871BAHFT
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7871BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7871BAHFT
QUANTITY
9T08052A7871BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7871BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7871BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7871BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7871BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7871BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7871BAHFT
RES SMD 13 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG GRY/GRY 4.0-5.2 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
TEST LEAD PROD 18AWG 48" BLACK datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.015K OHM 0.01% 1/20W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf