Yageo 9T08052A8250CBHFT
9T08052A8250CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8250CBHFT
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8250CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8250CBHFT
QUANTITY
9T08052A8250CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8250CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8250CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8250CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8250CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8250CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8250CBHFT
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.00MM 2POS OR datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ENCODER MINI 120CPR 0.3X0.25" datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS DISPOSABL KEY AA datasheet.pdf
33UF 63V 6,3X11 datasheet.pdf