Yageo 9T08052A8453BBHFT
9T08052A8453BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8453BBHFT
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8453BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8453BBHFT
QUANTITY
9T08052A8453BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8453BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8453BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8453BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8453BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8453BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8453BBHFT
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO TO220 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL MCPWR SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED MCPCB STAR XQB WARM 3000K datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf