Yageo 9T08052A8873DAHFT
9T08052A8873DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8873DAHFT
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8873DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8873DAHFT
QUANTITY
9T08052A8873DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8873DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8873DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8873DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8873DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8873DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8873DAHFT
RES ARRAY 7 RES 100 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6 OHM datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf