Yageo 9T12062A1070BBHFT
9T12062A1070BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1070BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1070BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1070BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1070BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1070BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1070BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1070BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1070BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1070BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1070BBHFT
IC DVR CURRENT SENSE 1CH 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMB datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 10-12AWG #8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BG IPEX datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED WEDGE T-1 3/4 RED 660NM 14V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf