Yageo 9T12062A10R0CAHFT
9T12062A10R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A10R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A10R0CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A10R0CAHFT
QUANTITY
9T12062A10R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A10R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A10R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A10R0CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A10R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A10R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A10R0CAHFT
CARDEDGE HIPRO 72POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT PROTRUDING 5POS CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA SC88A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
SIDACTOR BI 380V 500A DO214 2L datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM datasheet.pdf