Yageo 9T12062A10R0FBHFT
9T12062A10R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A10R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A10R0FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A10R0FBHFT
QUANTITY
9T12062A10R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A10R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A10R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A10R0FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A10R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A10R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A10R0FBHFT
SSR OCMOS FET 150MA NO 8-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1900UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC 12BIT 200KSPS ADC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERTION BLADE 10CKT datasheet.pdf
SATA HOST REC. datasheet.pdf
BEAGLEBOARD ADAPTER COM6L datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V JB 0603 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf