Yageo 9T12062A1180CBHFT
9T12062A1180CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1180CBHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1180CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1180CBHFT
QUANTITY
9T12062A1180CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1180CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1180CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1180CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1180CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1180CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1180CBHFT
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SO datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 600MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf