Yageo 9T12062A1212FBHFT
9T12062A1212FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1212FBHFT
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1212FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1212FBHFT
QUANTITY
9T12062A1212FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1212FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1212FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1212FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1212FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1212FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1212FBHFT
IC LED Driver Linear 150mA 20-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 387V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL PROG DSUB25 6M PC98 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf