Yageo 9T12062A12R0CAHFT
9T12062A12R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A12R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A12R0CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A12R0CAHFT
QUANTITY
9T12062A12R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A12R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A12R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A12R0CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A12R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A12R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A12R0CAHFT
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 16SSOP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1400V FO-T-A datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS33R11 datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 6-6 BLACK 10' datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf