Yageo 9T12062A1331FBHFT
9T12062A1331FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1331FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1331FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1331FBHFT
QUANTITY
9T12062A1331FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1331FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1331FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1331FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1331FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1331FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1331FBHFT
CONN HEADER 35POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 88UF 165V QC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AL datasheet.pdf
DIODE GPP 0.5A 400V MBM 4DIP datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-30 PSI datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf