Yageo 9T12062A1332BBHFT
9T12062A1332BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1332BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1332BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1332BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1332BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1332BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1332BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1332BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1332BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1332BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1332BBHFT
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf