Yageo 9T12062A1372FBHFT
9T12062A1372FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1372FBHFT
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1372FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1372FBHFT
QUANTITY
9T12062A1372FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1372FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1372FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1372FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1372FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1372FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1372FBHFT
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADCMP603 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 640MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf