Yageo 9T12062A1620CAHFT
9T12062A1620CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1620CAHFT
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1620CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1620CAHFT
QUANTITY
9T12062A1620CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1620CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1620CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)