Microchip Technology DSC1122AI2-312.5000T
DSC1122AI2-312.5000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122AI2-312.5000T
Brief Description
OSC MEMS 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122AI2-312.5000T.pdf
Availability of DSC1122AI2-312.5000T
QUANTITY
DSC1122AI2-312.5000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122AI2-312.5000T
Internal Part NumberEIS-DSC1122AI2-312.5000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122AI2-312.5000T
Related LinksDSC1122AI2, DSC1122AI2-312.5000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122AI2-312.5000T Details Description
Related parts for DSC1122AI2-312.5000T
CONN HEADER VERT 64POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC 50.0000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf