Yageo 9T12062A1621BAHFT
9T12062A1621BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1621BAHFT
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1621BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1621BAHFT
QUANTITY
9T12062A1621BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1621BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1621BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1621BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1621BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1621BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1621BAHFT
LED GREEN CLEAR 1209 SMD datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 5V datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 10K 2-WIRE 20-SOIC datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 400MW ALF2 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf