Yageo 9T12062A1801BBHFT
9T12062A1801BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1801BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1801BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1801BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1801BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1801BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1801BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1801BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1801BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1801BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1801BBHFT
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC TRANSMITTER HDMI/DVI 76CSPBGA datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
60712-9 CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf