Yageo 9T12062A1820BAHFT
9T12062A1820BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1820BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1820BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1820BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1820BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1820BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1820BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1820BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1820BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1820BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1820BAHFT
DIODE ZENER ARRAY 51V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 10TDFN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 300K OHM 0404 datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMERS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf