Yageo 9T12062A1870BBHFT
9T12062A1870BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1870BBHFT
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1870BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1870BBHFT
QUANTITY
9T12062A1870BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1870BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1870BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1870BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1870BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1870BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1870BBHFT
CONN HEADER 12POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
1ST SPEED datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
M-GRID DRSW SMT HDR W/O CAP datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf