Yageo 9T12062A19R1FBHFT
9T12062A19R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A19R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A19R1FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A19R1FBHFT
QUANTITY
9T12062A19R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A19R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A19R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A19R1FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A19R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A19R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A19R1FBHFT
IC ADC 4 1/2DGT 64-MQFP datasheet.pdf
BLACK MAXI PROBE-IT 2 PKG datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 0804 datasheet.pdf
RACK STEEL 26X20.9X73.1 BLK datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf