Yageo 9T12062A2050BBHFT
9T12062A2050BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2050BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2050BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2050BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2050BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2050BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2050BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2050BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2050BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2050BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2050BBHFT
CONN SDR 50POS R/A RECEPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.2A SO8FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 105POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf