Yageo 9T12062A20R5CAHFT
9T12062A20R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A20R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A20R5CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A20R5CAHFT
QUANTITY
9T12062A20R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A20R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A20R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A20R5CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A20R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A20R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A20R5CAHFT
SWITCH THUMBWHL DEC REAR MNT BLK datasheet.pdf
IC DAC 16IT LVDS 400MSPS 80-TQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT MOD I LOOSE PIECE datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1/32 X 1/2" BLK datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf