Yageo 9T12062A2101CBHFT
9T12062A2101CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2101CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2101CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2101CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2101CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2101CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2101CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2101CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2101CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2101CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2101CBHFT
RES SMD 22.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SPLY 28-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AC datasheet.pdf
CONN .80MM EDGECARD VERT 294POS datasheet.pdf
MCU 80C51 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 2/3W 2010 datasheet.pdf