Yageo 9T12062A2212BBHFT
9T12062A2212BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2212BBHFT
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2212BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2212BBHFT
QUANTITY
9T12062A2212BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2212BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2212BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2212BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2212BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2212BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2212BBHFT
IC TRNSP D-TYP LTCH 3-ST 56-BGA datasheet.pdf
RES SMD 140KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.1V 1W datasheet.pdf