Yageo 9T12062A2262BAHFT
9T12062A2262BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2262BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2262BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2262BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2262BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2262BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2262BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2262BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2262BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2262BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2262BAHFT
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 22POS W/SCKT datasheet.pdf
HEADER 8POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 121CBGA datasheet.pdf
SHOCK ABSORBER datasheet.pdf
ACCES SH FOR 10 ELE PLC datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 6CH 10VDFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 400MA 676 MOHM datasheet.pdf