Yageo 9T12062A2373CAHFT
9T12062A2373CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2373CAHFT
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2373CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2373CAHFT
QUANTITY
9T12062A2373CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2373CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2373CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2373CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2373CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2373CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2373CAHFT
SWITCH PUSHWHEEL OCTAL 0-7 8POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
IC SWITCH HISIDE SMART TO220-7 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
1200UF 100V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf