Yageo 9T12062A3001CAHFT
9T12062A3001CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3001CAHFT
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3001CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3001CAHFT
QUANTITY
9T12062A3001CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3001CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3001CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3001CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3001CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3001CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3001CAHFT
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 25V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 88A TO-264 datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 160VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LM 5.08/14/135 3.5SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf