Yageo 9T12062A3242DBHFT
9T12062A3242DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3242DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3242DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3242DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3242DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3242DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3242DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3242DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3242DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3242DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3242DBHFT
MOSFET P-CH 60V 8.8A I-PAK datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 36" 735A datasheet.pdf
IC SUPER MPU 4.4 100MA WD 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 400V PCB datasheet.pdf