Yageo 9T12062A3302FBHFT
9T12062A3302FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3302FBHFT
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3302FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3302FBHFT
QUANTITY
9T12062A3302FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3302FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3302FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3302FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3302FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3302FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3302FBHFT
IC TXRX LOPWR RS485/422 8 SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 260 MOHM SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
MICRO SWITCH BRACKET datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
HOLESAW 2-1/8" CARBIDE GRIT datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
COVER SCREW LOCK FOR 51POS datasheet.pdf