Yageo 9T12062A3653FBHFT
9T12062A3653FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3653FBHFT
Brief Description
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3653FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3653FBHFT
QUANTITY
9T12062A3653FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3653FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3653FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3653FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3653FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3653FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3653FBHFT
MOSFET N-CH 60V 50A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LOCKING TERMINATOR TOOL 9"" datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
MX150 BACKSHELL RCPT 1X2 WORIB datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
TERMINAL, PIN, LANCELESS, 22-26 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf