Yageo 9T12062A3922BBHFT
9T12062A3922BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3922BBHFT
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3922BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3922BBHFT
QUANTITY
9T12062A3922BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3922BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3922BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3922BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3922BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3922BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3922BBHFT
RES 36.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 45VC AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.93V LOW TO-92 datasheet.pdf
IC POT DGTL 1TIME PROGR 8-UMAX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf