Yageo 9T12062A4022FBHFT
9T12062A4022FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4022FBHFT
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4022FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4022FBHFT
QUANTITY
9T12062A4022FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4022FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4022FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4022FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4022FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4022FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4022FBHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-6 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTR 8BIT 3ST 16SOIC datasheet.pdf
RES 8.20 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 1/2AA W/COVER datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 15.5KV 7AMP 12" 1433 datasheet.pdf