Yageo 9T12062A4301DBHFT
9T12062A4301DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4301DBHFT
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4301DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4301DBHFT
QUANTITY
9T12062A4301DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4301DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4301DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4301DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4301DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4301DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4301DBHFT
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH 1.4V LP SOT-563 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 10MM datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 108.15VC AXL datasheet.pdf
ADAPTER BLUETOOTH RS232 CLASS 1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN BOOT FOR BNC PLUGS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 20W datasheet.pdf