Yageo 9T12062A4642DAHFT
9T12062A4642DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4642DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4642DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4642DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4642DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4642DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4642DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4642DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4642DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4642DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4642DAHFT
FUSE GLASS 8A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MPU COMP 20-DIP datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
LED IND YELLOW DIFF 12V 6" LEAD datasheet.pdf