Yageo 9T12062A4642DAHFT
9T12062A4642DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4642DAHFT
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4642DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4642DAHFT
QUANTITY
9T12062A4642DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4642DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4642DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4642DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4642DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4642DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4642DAHFT
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 100A datasheet.pdf