Yageo 9T12062A5760BBHFT
9T12062A5760BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5760BBHFT
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5760BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5760BBHFT
QUANTITY
9T12062A5760BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5760BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5760BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5760BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5760BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5760BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5760BBHFT
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 10K 20QFN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHMS PROBE datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf