Yageo 9T12062A6043BBHFT
9T12062A6043BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6043BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6043BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6043BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6043BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6043BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6043BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6043BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6043BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6043BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6043BBHFT
RES SMD 200 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 75V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W SMBJ datasheet.pdf