Yageo 9T12062A6190CBHFT
9T12062A6190CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6190CBHFT
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6190CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6190CBHFT
QUANTITY
9T12062A6190CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6190CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6190CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6190CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6190CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6190CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6190CBHFT
IDC CABLE-ASC20G/ AE20G / X datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 291 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 620 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
MED FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf